قصد مکاتبه برای اپلای دکتری دارم

مکاتبه با استاد/دانشگاه برای اپلای ارشد، ارشد مجدد، دکتری، فرصت تحقیقاتی

ای پذیرش و اپلای دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری دارم اقدام میکنم، قصد مکاتبه برای اپلای دکتری دارم، در واقع میخواهم بورسیه تحصیلی نحوه ارتباط با دانشگاه. همچنین یک نمونه نامه درخواست فاند یا یک نمونه ایمیل به استاد برای اپلای دکتری

برای پذیرش و اپلای دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری دارم اقدام میکنم، قصد مکاتبه برای اپلای دکتری دارم، در واقع میخواهم بورسیه تحصیلی بگیرم، شرایط اپلای کانادا رو تا حدی مطالعه کردم آیا الان باید استاد انتخاب کنم برای مکاتبه ها یا از طریق خود دانشگاه ارتباط برقرار کنم و مدارکم رو برای اپلای ارسال کنم. یک راهنمایی دقیق نیاز دارم برای مکاتبه با استاد یا نحوه ارتباط با دانشگاه. همچنین یک نمونه نامه درخواست فاند یا یک نمونه ایمیل به استاد برای اپلای دکتری نیاز دارم.

با سلام و تشکر از پیام شما متقاضی عزیز،

مکاتبه با استاد/دانشگاه برای اپلای ارشد، ارشد مجدد، دکتری، فرصت تحقیقاتی

تا زمانیکه شما یک استاد راهنما برای خود پیدا نکنید نمی توانید بصورت رسمی اپلای کنید. برخی دانشگاه ها البته می گویند شما یک فرم  Express of Interest EOI تکمیل کرده و برای قسمت HDR دانشکده ارسال کنید و خود مسئول مربوطه رزومه شما را برای برخی اساتید ارسال می نماید و اگر کسی تمایل به کار با شما داشت برای شما Invitation to Apply ارسال می شود. در این حالت باید ریسرچ پروپوزال Research proposal خوبی داشته باشید. زمانیکه شما به مرحله اپلای رسمی رسیدید و استاد به شما تایید نهایی را داد، در حین پروسه اپلای از شما مکاتبات با استاد و یا فرم تایید استاد را می خواهند. لذا مکاتبات با استاد را از ایمیل خود حذف نکنید.

نمونه ایمیل به استاد برای اپلای دکتری

اگر قصد مکاتبه برای اپلای دکتری دارید، در خصوص نمونه متن ایمیل به استاد برای مکاتبه اپلای دکتری یا حتی عنوان ایمیل به استاد برای پذیرش و اپلای، از نمونه های آماده و از پیش نوشته شده که در سطح اینترنت و وب سایت های مختلف دیده میشود استفاده نکنید. چون هدف شما انجام یک بازی نیست، شما قصد دارید آینده علمی، تحصیلی و شغلی و حتی ماندگاری تان در کشور مقصد را با مکاتبه با استاد دانشگاه خارجی رقم بزنید. برای این کار با هزینه ناچیزی که در یک دارالترجمه صرف میکنید و یا حتی با راهنمایی استاد دوره کارشناسی ارشدتان میتوانید به جایگاه اختصاصی خود دست بیابید. استاد دانشگاهی که قصد اپلای و پذیرش دارید، نامه هایی از سرتاسر دنیا دریافت میکند، نامه های از پیش نوشته شده کاملا روشن هستند و بی شک استاد به درخواستی که حتی برای نوشتن آن وقتی صرف نشده وقعی نخواهد نهاد؛ به همین سادگی!

2.6/5 - (5 امتیاز)